Strona główna Walka wręcz

Walka wręcz

Proponujemy cykliczne (dwa razy w miesiącu w formie seminariów) szkolenia w zakresie walki wręcz. Techniki oparte są na karate kyokushin i shidokan, boksie oraz elementach innych sztuk walki jako uzupełnienie, znajomość bowiem technik stosowanych przez trenujących różne systemy walki jest bezcenna – trudno się bowiem bronić przed technikami, których nie znamy.
To, co ćwiczymy, zostało przetestowane w ciągu niezliczonych lat realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym oraz bezpieczeństwem osób i mienia oraz imprez rozrywkowych, a także ze sportowych mat i ringów. Wiemy co działa, a co nie – z praktyki, a nie stąd, że ktoś kiedyś zawyrokował, że coś jest skuteczne. Nasze motto w tych sprawach: „maksymalna prostota technik przy maksymalnej ich skuteczności”.
Całość jest kompatybilna z naszymi szkoleniami strzeleckimi oraz technikami survivalu, jako element większej całości, ale może też być ćwiczona niezależnie przez osoby nie zainteresowane strzelaniem. Dodatkowo ćwiczymy techniki walki nożem, pałką (także teleskopową) i kijem.
Trening sztuki walki jest (podobnie jak i strzelectwo) świetną odskocznią od codzienności i pozwala utrzymywać się w dobrej kondycji fizycznej.